KÜLTÜR, SANAT, YAŞAM Haber Girişi : 23 Haziran 2021 22:09

DÜ Binicilik ve Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğu okçuluk koşusunda ikinci oldu

DÜ Binicilik ve Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğu okçuluk koşusunda ikinci oldu

DÜZCE (AA) - Düzce Üniversitesi (DÜ) Binicilik ve Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğu, Sakarya'nın Kurtuluşu 1. Geleneksel Türk Okçuluğu Koşusu'nda başarı elde etti.

Topluluktan yapılan açıklamada, topluluk başkanı Şeymanur Ateş, çeşitli illerin katılımıyla düzenlenen yarışmada "büyük kadınlar" kategorisinde ikinci oldu.

Topluluğun, insanoğlunun varoluşundan bu yana süregelen ve Türk kültürüyle zenginleştirilen okçuluk mirasının değerlerini yaşatmak ve bu değerlerle tarihine sahip çıkan, ahlaklı, bedenen ve ruhen sağlıklı bireyler yetiştirmeyi amaçladığı vurgulanan açıklamada, "Ayrıca, Türk kültür ve medeniyetini yansıtan bu sporu, Düzce Üniversitesi adına öncelikle Düzce'de, daha sonrasında da ülkemizde layıkıyla temsil etmeyi hedefliyor." denildi.

Açıklamada, Binicilik ve Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğu'nun, Düzce Üniversitesi'nin desteğiyle geleneksel Türk sporlarının tanıtılması ve yaşatılması için gerekli araştırmalar konusunda önemli adımlar atmaya devam edeceği kaydedildi.

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.